Dárkové hity letošních Vánoc

Vánoce se blíží a začíná doba vymýšlení a shánění dárků pod stromeček. Víme, které jsou nejžádanější – inspirujte se u nás!

Jako každý rok výrobci ani obchody neponechávají o Vánocích nic náhodě a předem se na nákupní předvánoční šílenství důkladně připravují. Mimo jiné pořádají i různé průzkumy a ankety, z kterých pak jednoznačně vědí, o co bude největší zájem.

Muži si nejvíce přejí elektroniku

Skoro polovina mužů by chtěla pod vánočním stromečkem najít nějakou elektroniku. Absolutním hitem jsou v současné době tablety, hned za nimi se drží takzvané chytré mobily. Vybrat ten správný přístroj ale může být vzhledem k velmi velkému výběru docela problém. Nejlepší je se nejdříve pokusit nenápadně zjistit, který by obdarovanému nejvíce vyhovoval, případně prostě oželet moment překvapení, koupit ho společně a pak jen prostě zabalit a dát mezi dárky pod stromeček.

Ženy chtějí oblečení a kosmetiku

Největší přání většiny žen – oblečení a kosmetika – není nijak překvapující, ale především pro muže je to docela stresující záležitost. Především u oblečení má velikost, tvar, barva i materiál v podstatě stejnou důležitost a jen málokterý muž se v tom dokáže vyznat. I v tomto případě je ale řešení poměrně jednoduché – nakupujte společně, nebo ženě věnujte nákupní poukázku. Ta by samozřejmě měla být v takové výši, aby pak při nákupu nemusela nic doplácet.

Kosmetika se vybírá snadněji. Většina žen má svoji oblíbenou značku, a pokud ji najde pod stromečkem, určitě se zlobit nebude. Experimentovat se v tomto případě nedoporučuje.  

Obrázek

Dárků pro děti je jako vždy víc než dost

Snad nejjednodušší je nakupovat dárky malým dětem. Mají skutečnou radost snad úplně ze všeho, co jim Ježíšek pod stromeček dá. Zde tedy vlastně ani nějakou zásadní chybu udělat nemůžete, a to ani v případě, že se bude jednat o něco praktického. Starší děti už ale různé trendy vnímají. Určitě nic ovšem nepokazíte oblečením, případně nějakou elektronickou hračkou nebo vybavením na sport.

Sportovní vybavení - jak pro koho  

Vybavení pro sport se na předním místě oblíbenosti vánočních dárků drží už několik let, a ani letos není výjimkou. Nabídka je velká, ale je potřeba opravdu dobře vybírat a kupovat raději kvalitní zboží - a takzvané sportovní dárky určitě nekupujte někomu, kdo nesportuje.

Další oblíbené a žádané dárky jsou samozřejmě různé knihy, CD a DVD, v těchto případech je ale nutné znát vkus toho, pro koho je pořizujete. Čtenáře detektivek určitě nenadchnete nějakým slovníkem, obdivovatele rockové muziky těžko potěšíte dechovkou a romantickou ženu filmovým hororem.

Praktické dárky, které se budou líbit

Další zajímavou kategorií jsou dárky k praktickému využití a přestává být překvapením, že i tento typ dárků se v různých anketách a průzkumech objevuje na předních místech.

Muži i ženy se shodují v názoru, že nějaké značkové potraviny nebo nápoje jim pod stromečkem určitě vadit nebudou. Muži se pak samostatně přiklánějí k již zmíněné elektronice, ovšem poměrně velké množství mužů se zároveň shoduje s ženami na vybavení kuchyně nebo domácnosti. V tomto směru vedou různé maličkosti, zpříjemňující vaření a dokonce i elektrické kuchyňské spotřebiče.

Velkým letošním hitem budou také sady na fondue,  podobně jako v loňském roce kávovary a výrobníky domácí limonády. Vzhledem k stále větší popularitě grilování je už v těchto dnech velký zájem o kontaktní grily.

Obrázek

Kolik peněz a kdy utratíme

Podle spotřebitelských průzkumů většina lidí předpokládá, že letošní Vánoce budou v množství dárků podobné těm minulým. Nejčastěji udávaná částka za dárky se pohybuje od pěti až do deseti tisíc korun, přibližně třetina lidí za dárky utratí dva až pět tisíc.

Dárky se podle všeho nejvíce chystáme nakupovat už koncem listopadu a prvních 14 dní v prosinci. Zajímavé je, že téměř 20 procent lidí si chce počkat s nákupem větších a dražších dárků až na povánoční výprodeje.

Na internetu bude letos dárky pořizovat pravděpodobně dosud největší počet obyvatel České republiky – mělo by to podle odhadů být až 70 procent všech nákupů!