Vytvořte a pošlete svoje vánoční přání!

Přání k Vánocům každého určitě potěší a i vy jistě chcete své blízké, přátele a známé mile překvapit.  Neposílejte letos sms ani maily - vytvořte svá originální přání!

Přání v nejrůznějších podobách patří k Vánocům stejně jako ozdobený stromeček nebo dárky pod ním.  Kdysi se pošta chlubila, kolik přání k Vánocům doručila do schránek, pak je z velké části nahradilo posílání sms nebo mailů a dnes se v množství předhání telefonní operátoři.

Návrat ke klasice

Klasické vánoční přání má svůj nezaměnitelný půvab. Je mnohem víc osobní – musíte ho vybrat, něco na něj napsat, přilepit známku, odnést ho do poštovní schránky nebo na poštu… Určitě je milejší a dokáže příjemně překvapit víc, než zpráva v mobilním telefonu nebo e-mail.

Papírová vánoční přání jsou k dostání v mnoha variantách a podle některých předvánočních průzkumů je letos bude posílat větší množství lidí než v minulých letech.  Vánoce 2014 jsou prostě nejen v trendech různých vánočních dekorací a zdobení stromečku návratem ke klasice…

Obrázek

Vyrobte si vlastní přání!

Pokud jste se také rozhodli pro posílání klasického přání k Vánocům, můžete být ještě víc originální, když si ho sami vyrobíte. Není to nic složitého.

Přání na vámi ručně dělaném papíru

K výrobě papíru budete potřebovat starý novinový papír, mixér, dvě tvrdé desky, savou látku a nějaké závaží na zatížení.

Postup je překvapivě jednoduchý. Nejdříve natrháte papír na malé kousky a ty pak necháte přibližně hodinu máčet ve vodě v nějaké misce. Rozmočený papír pak vyndáte a vyždímáte z něj všechnu přebytečnou vodu. Kdybyste chtěli, aby byl papír na konci výroby barevný, smícháte ho s temperovou barvou. Vyždímanou a případně obarvenou hmotu důkladně rozmixujete.

Na jednu tvrdou desku rozložíte látku a na ni nanesete papírovou kaši z mixéru. V této chvíli můžete papír ještě ozdobit například poprášením kořením, posypáním jehličím, položením šupinek z ryby…fantazii se meze nekladou. Hmotu přikryjete druhým kusem savé látky, na ni položíte druhou tvrdou desku a vše zatížíte závažím, nebo třeba sklenicemi se zavařeninami apod.

Pak už jen několik hodin počkáte a po odklopení desky a sejmutí látky máte svůj vlastní ručně dělaný papír, na který můžete napsat své přání k Vánocům…

Vánoční přání z perníku

Na výrobu tohoto přání budete potřebovat především perníkové těsto, které si můžete sami připravit nebo ho koupit už hotové, a ještě jednoduchou polevu. Tu si snadno vyrobíte, když utřete bílek s cukrem a během tření budete přidávat citronovou šťávu. Poleva by pak měla být polotuhá a lesklá.

Perníkové těsto vyválíte na sílu 2 až 3 milimetry, s pomocí vykrajovátek si připravíte různé tvary a perníková přání upečete v troubě, vyhřáté na 180° Celsia za přibližně 10 minut.

Zdobící sáček pak naplníte polevou a na vychladlé cukroví můžete psát svá přání k Vánocům a samozřejmě je třeba podle fantazie i doplnit různými ornamenty. Pokud nemáte cukrářský zdobící sáček, můžete použít silnější igelitový, u kterého ustřihnete roh.

Obrázek

Pokud vám přání z ručně dělaného papíru nebo perníku připadají složitá, náročná, nebo na jejich výrobu prostě jen nemáte čas, máme pro vás ještě jedno řešení…

Vytvořte si vánoční přání na naší originální aplikaci!

Připravili jsme pro vás jednoduchou možnost, s kterou budete mít své vlastní přání k Vánocům z pohodlí svého domova a navíc za velmi krátkou dobu.

V této jedinečné aplikaci na tvorbu přání k Vánocům si nejdříve z velkého množství možností vyberete jeho vzhled a pak ho snadno doplníte textem, který je možné ještě různě upravovat.

Až budete s výsledkem zcela spokojeni, můžete si své přání uložit, sdílet na internetu, odeslat na e-maily a samozřejmě také vytisknout a poslat poštou.

Podoba vašeho přání z naší nabídky může být různá – k dispozici máte klasické motivy, přání ilustrovaná, moderní, se zimní tématikou i netradiční.

Textové tipy

Nevíte, co na své přání k Vánocům napsat? Máme pro vás několik tipů.

 • Hodně štěstí na Vánoce, hodně lásky v novém roce.
 • Krásné Vánoční svátky všem…i těm, kdo nebyli pořád hodní!
 • Dobří přátelé jsou jako hvězdy, nevidíš je stále, ale víš, že jsou! Krásné Vánoce!
 • Přeji Ti, abys našel pod stromečkem 365 dárečků a v každém aby byl zabalený jeden pěkný den!
 • Poprosil jsem Ježíška, aby dal mým rodičům to nejhodnější dítě…myslím, že si dal záležet! Veselé Vánoce, mami a tati!
 • Potkal jsem anděla a ten se mě zeptal, co bych si e všeho nejvíc přál. Řekl jsem mu, ať opatruje tu osobu, která dostane toto přání.
 • Mám pouze jedno vánoční přání: ať osoba, která čte tuhle toto přání, je zdravá a šťastná dalších sto let!
 •  Pošleš mi prosím svou fotku? Ať můžu Ježíškovi ukázat, co si přeju pod stromeček!
 • Seznam všeho, co si přeji k Vánocům, se vejde do čtyř písmen: TEBE!
 • Chtěl jsem TI pod stromeček zabalit něco milého, krásného, co by Tě těšilo celý rok, ale nevešel jsem se do krabice! Veselé Vánoce!
 • Pokud Tě chlápek s bílými vousy v červeném plášti sváže a hodí a do pytle, nic se neboj, to si jen někdo přál k Vánocům dostat poklad!
 • Až Tě přepadne tlustý chlápek s dlouhými vousy v červeném kožichu, nelekni se, přál jsem si Tě pod stromeček!
 • Krásný, mimořádný, chytrý, okouzlující a ještě navíc si najde čas, aby Ti popřál Veselé Vánoce!
 • Tak dlouho jsem přemýšlel nad dárkem pro Tebe k Vánocům, že je už příliš pozdě ho shánět. Veselé Vánoce!
 •  Přeji Ti k Ježíšku to samé, co Ty mně…tak si to ještě dobře rozmysli!
 •  Muž přestane věřit na Ježíška ve chvíli, kdy začne dostávat pod stromeček ponožky.
 •  Vánoční přání posílám jen lidem vysoce inteligentním, krásným, milým a zatraceně sexy…Veselé Vánoce!
 • Loňské Vánoce jsem Ti nedal…. vůbec nic. Letos čekej to samé! Veselé Vánoce!
 •  Nebeský zpravodaj: sníh bude ještě letos na Zemi zadarmo! Ježíšek

Překvapení – pohled od Ježíška

Když se v naší aplikaci podíváte na netradiční přání, najdete tam fotografie z tropických rájů na zemi – samozřejmě s vánoční tématikou. 

Připište na něj text

„Když jsem Ti vybíral dárek k Vánocům, napadla mne cesta kolem světa… Můžeš mi, prosím, zalévat do konce ledna kytky? Šťastné a veselé Vánoce!“

nebo

„Letos dárky nečekejte, protože jsem na dovolené – ale myslím na vás. Ježíšek.“

a pak už jen očekávejte reakci, až přání k adresátovi dorazí.

 

Zdeněk Urban