Výroba adventního věnce - fotonávod

Vyrobte si svůj vlastní adventní věnec podle fotografií, které vznikly na příjemné akci, pořádané Milosrdnými sestrami řádu K.Boromejského v Nemocnici Pod Petřínem. V příjemném prostředí a milé atmosféře si na "věnečkování" mohl každý vyrobit adventní věnec podle své fantazie.  

Adventní věnec je jeden z nejvýznamnějších symbolů Vánočního období a neměl by chybět v žádné domácnosti. Můžete sio ho koupit již hotový, ale mnohem větší radost budete mít z vlastnoručně vyrobeného. Jak na to jsme se byli podívat na akci, kterou pořádaly Milosrdných sestry řádu K. Boromejského v Nemocnici Pod Petřínem a kde si adventní věnec mohl každý vyrobit.

Obrázek

Co budete potřebovat

Korpus je základem každého adventního věnce. Můžete použít korpus z proutí nebo slámy, ale i z polysterénu. Dá se vyrobit i z navlhčených novin, které se upraví do kulatého tvaru a převážou.

Chvojí - ideálně jedlička, tis nebo tůje a také tenký vázací drátek - nejlepší je zelený.

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Ozdoby můžete použít přírodní - různé suché traviny, jeřabiny, šišky, ořechy... a mnohé další podle vlastní fantazie - skleněné, drátěné, z látky, proutí... Chybět by neměly stuhy a samozřejmě také zapichovací stojany na svíčky. K přichycení ozdob budete potřebovat tzv. tavnou pistoli, stačí ale i lepící tavné tyčinky nebo universální lepidlo.

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Jak na to

Korpus nejdříve obalíte větvičkami. Ty si nastříháte na potřebnou délku podle velikosti zvoleného korpusu a pak je postupně dokola jedním směrem připevňujete pomocí vázacího drátku.

Obrázek  Obrázek

Jehličnaté větvičky se mohou kombinovat s listnatými...

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Do obalených věncu zapíchněte stojánky na svíčky. Nemusí být umístěny symetricky

Obrázek   Obrázek

Obrázek  Obrázek

A podle své fantazie můžete začít připravený věnec zdobit.

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek  

ObrázekObrázek

Váš adventní věnec pak může vypadat třeba takto...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

... a nemusí být vždy jen kulatý...

Obrázek

Inspiraci můžete čerpat i z mnoha dalších fotografií adventních věnců, vyrobených na „věnečkování“.