Vánoční trendy 2017
Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
0 0

Obrázek

Vánoce se blíží, a ačkoliv je ještě brzo na pečení cukroví a vánočky, nějak bychom se už připravit mohli, abychom se vyhnuli prosincovému shonu a stresu. Můžeme začít s nákupem dárků pro své blízké nebo alespoň přemýšlet, co by jim udělalo radost. A připravit si můžeme i vánoční výzdobu.

 

Je na každém, zda vytáhne ze skříně nebo sklepa krabici s osvědčenými ozdobami a řetězy, nebo jestli se vydá na nákup nových, neokoukaných. Pokud jste radši pro druhou variantu, jistě vás bude zajímat, jaké jsou trendy ve vánoční výzdobě pro tento rok. Každou sezónu je totiž v kurzu jiná barva nebo kombinace barev, jiný materiál či dokonce způsob zdobení. Podívejme se tedy, jak je tomu letos.

Jako ledová královna

Kdo letos vsadí na zářivou bílou, určitě neprohloupí. Oblíbené budou ozdoby, řetězy i věnce bílé barvy se stříbrným dekorem či ledovými krystalky, dále také umělý sníh a další sněhové či ledové dekorace. Bílou barvu dále můžete kombinovat s jemnými odstíny zelené – pistáciovou nebo mátovou. Kombinace s klasickými vánočními barvami, tedy červenou, tmavě modrou a tmavě zelenou, se tyto Vánoce příliš oceňovat nebude.

Obrázek

Magická fialová

Pokud nechcete bílé Vánoce, je tu pro vás druhá možnost – fialová. Je to barva tajemství, magie a melancholie, ale také značí skromnost, pokání a lásku k lidem. Trendy je letos světlá i tmavá fialová, a to i v kombinaci. A i když se to může zdát překvapivé, fialová barva je také tradiční součástí adventního věnce – podle zvyklostí by měly být tři svíčky fialové a poslední růžová.

Zdobení stromku

Tento rok by měl u vás doma stát živý stromeček, ať už je to smrk, jedle nebo borovice. Ozdoben by měl být kulatými skleněnými ozdobami v barvách, o nichž již byla řeč. Světelné řetězy volte spíše drobnější a bílé a omotávejte jimi stromeček ve spirále od špičky směrem dolů. Ostatní dekorace barevně slaďte s ozdobami a nezapomeňte na kousky připomínající sníh či led.

Obrázek

Zpět k přírodě

Posledním výrazným trendem nadcházejících svátků jsou přírodní materiály, pokuste se tedy používat dekorace ze dřeva, šišek, jehličí, kůry, slámy, mechu či sušených plodů. S tím také trochu souvisí ruční výroba dekorací, která se letos velmi cení. Najděte si tedy trochu času a vyrobte si svůj vlastní adventní věnec, věnec na dveře, ozdoby na stromeček nebo třeba jmenovky či kroužky na ubrousky na štědrovečerní stůl.

Lenka Ambrožová

 

Komentáře

\
TOPlist