Vánoční trendy 2014
Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
0 0

Obrázek

Každý rok před Vánocemi výrobci představují aktuální trendy pro výzdobu. Letošní Vánoce podle nich budou potěšení především pro ty, kdo mají rádi klasiku, v barvách převládají bílá, zlatá, stříbrná, červená a hnědá.

Moderní dekorační styly pro Vánoce se mohou zdát zvláštní především těm, kteří zdobí byt i stromeček každý rok téměř stejně. Aktuálními trendy se ale můžete inspirovat a výzdobu třeba alespoň trochu pozměnit.

Vánoční trendy 2014

Letošní základní trendy jsou hned čtyři. Nemusíte se samozřejmě řídit žádným z nich, můžete je třeba i kombinovat, a nebo využít jen jeden… nebo se třeba jen inspirujte a vytvořte si svůj vlastní originální styl.

Bílé Vánoce

Obrázek

Jednou z letošních módních variant jsou bílé Vánoce. Pro tuto barvu se výrobci možná rozhodli vzhledem k nedostatku sněhu v posledních letech. Skleněných koulí a dalších ozdob v základní bílé barvě asi doma mnoho nemáte, ale situaci můžete vyřešit sněhem ve spreji.

Podle této alternativy by tedy vše – adventní věnec, větvičky ve váze a třeba i stromeček – mělo být alespoň částečně pokryté bílým sněhem.

Naprostým hitem bude celý bílý vánoční stromeček, na kterém ovšem budou barevné ozdoby. Pokud byste chtěli jít s dobou a trendem bez kompromisů, pak by i ozdoby měly mít jen jednu barvu – ideálně červenou. V stejné barevné kombinaci by pak měly být zabalené i dárky pod stromečkem. To už ale záleží na tom, jestli se všechny informace včas dozví i Ježíšek …

Návrat k tradicím

Obrázek

Vedle moderní bílé výzdoby letos přichází i návrat k tradici. Ozdoby by měly mít tvar větviček, květin, rampouchů, ptáčků… na koulích budou namalované stromečky. Při této výzdobě nemusíte v podstatě ani uvažovat o barvách a navíc můžete vyndat staré a třeba už dlouho nepoužité ozdoby. Vítané jsou i ozdoby dřevěné nebo ze slámy, případně jiných přírodních materiálů.

Zlatá a stříbrná

Obrázek

Výjimečnost Vánoc a slavnostní náladu má připomínat další trend ve zlaté a stříbrné barvě. Při této výzdobě by se ale měly použít ozdoby moderních tvarů, případně jen klasické koule nebo špičky. Ve stejných barvách by měly být i řetězy. Velmi dobře bude tato vznešená barevná kombinace vypadat s bílým sněhem.

Absolutním hitem tohoto trendu budou velké koule, složené z mnoha menších různě velkých skleněných zlatých a stříbrných koulí. Ty k sobě prostě jen svážete provázkem nebo drátkem, upravíte do tvaru velké koule z koulí a doplníte mašlí z bílé stuhy.

Sladké Vánoce

Obrázek

Dalším trendem jsou sladké – čokoládové – Vánoce. Jak už je asi patrné z pojmenování, bude v tomto případě převládat hnědá barva. Ozdoby mohou být lesklé, třpytivé i matné. Vhodnou doplňující barvou je bílá nebo červená.

Zajímavou alternativou jsou ještě tzv. tajemné Vánoce, kdy by vše mělo být v opravdu tmavší hnědé barvě a matném provedení. Na moderním bílém stromku bude určitě i tato výzdoba vypadat velmi vznešeně.

 

Základem vánoční výzdoby je samozřejmě ozdobený stromeček. Představu, jakou bude mít letos podobu, byste měli mít hned na začátku, tedy mnohem dřív, než ho budete zdobit. K němu by totiž měly ladit i všechny ostatní dekorace – ozdobení oken, různé vánoční drobnosti v bytě, prostření stolu – které vás Vánočním obdobím provázejí už mnohem dřív, než stromeček.

Obrázek  

Advent

Vánocům předchází adventní období a i k němu patří různé zvyky a tradice. Nejdůležitější je zcela jistě adventní věnec se čtyřmi svíčkami.

Obrázek

Letošní adventní věnec si zachovává tradiční kulatý tvar a měl by být z přírodních materiálů – zeleného chvojí, šišek, šípků, ořechů. Svíčky by měly být červené nebo světlé z včelího vosku. I když se na trhu objeví adventních věnců určitě velké množství, budou hitem ty, které si vyrobíte sami! Není to složité.

Protože je ale už i velmi mnoho moderních interiérů, přicházejí výrobci i s alternativou adventních věnců pro tyto prostory. Na letošním trhu se tedy s největší pravděpodobností setkáte i s adventními věnci ve tvaru čtverce nebo obdélníku a hranaté na nich budou i svíčky.

 

 

Komentáře

\
TOPlist