Papíry, tašky, stuhy, mašle, doplňky…
Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
0 0

Obrázek

Vánoční dárek by měl být vždy zabalený. V současné době je možné využít specializované služby a dárek si nechat zabalit, ale vlastnoruční, i když třeba ne tak odborné zabalení je určitě mnohem víc osobnější.

Balení vánočního dárku není  ve své podstatě nic složitého. Stačí vhodný balicí papír a stužka na převázání, využít se dají i různé dárkové tašky a určitě bychom neměli zapomenout na jmenovky. Obal se dá kreativně doplnit třeba zbylými drobnými vánočními ozdobami nebo větvičkou stromečku.  

Základem je balicí papír

Pokud se nerozhodnete pro jednoduché vložení dárku do dárkové tašky a budete ho chtít klasicky zabalit, pak budete v každém případě potřebovat především balicí papír. Pokud chcete vánoční dárek zabalit skutečně vkusně, pak určitě vynechejte papír s natištěným Santa Clausem, zvířátky, bílými čepičkami s červenou bambulí, stromečky a podobnými motivy. Mnohem lepší jsou jedno nebo maximálně dvoubarevné papíry, případně s geometrickým jednoduchým vzorem. Obal pak báječně doladíte stuhou, mašlí a třeba i dalšími dekoračními doplňky.

Tašky a krabičky

Dárky je možné poměrně snadno „zabalit“ i do různých krabiček nebo dárkových tašek. K dostání je jich značné množství v nejrůznějších velikostech i mnoha barevných provedeních.

Krabička se skutečně hodí v případech, kdy dárek nemá nějaký pravidelnější tvar a jen do papíru se špatně balí. Při výběru krabičky platí to samé, co u balicího papíru – méně barev a žádné kýčovité potisky, a i krabička by se měla převázat stuhou nebo ještě lépe mašlí.

Dárkové tašky jsou také ve velkém výběru a staly se v poslední době velmi populární, na vánoční dárky pod stromeček se ale moc nehodí.

Obrázek

Stuhy, mašle, provázky…

Každý zabalený dárek by měl být převázaný stuhou, mašlí nebo třeba i nějakým provázkem. I těchto balicích potřeb je v současnosti velký výběr. Vždy bychom ale měli volit podle druhu a barvy použitého papíru. K hedvábnému nebo voskovému papíru se určitě nehodí režný provázek a měla by se použít stuha nebo mašle, k „obyčejnému přírodnímu“ papíru – i ten se může použít – se hodí třeba lýko nebo i obyčejný provázek. Stuhy a mašle mají mít jednu nebo maximálně dvě barvy, vyhněte se všelijakým vzorům. Barva může ladit s barvou použitého papíru, mnohem lépe ale vypadá mašle nebo stuha, která je s barvou papíru v kontrastu.  

Použitému materiálu by mělo odpovídat i zakončení a uzel. Mašle nebo stuha může mít uzel ozdobný, lýku nebo provázku sluší obyčejná klička.

Dekorace a jmenovky

Obal je možné doplnit o nejrůznější dekorace podle kreativity a možností. Použít se mohou třeba malé ozdoby, které už se nevešly na stromeček, případně větvičky jehličnanu, jmelí…Zajímavě vypadá třeba i přilepený vlašský nebo burský ořech, pod stuhu můžeme zasunout trubičku skořice… fantazii se skutečně meze nekladou. I v těchto případech ale platí, že „méně je někdy více“.

K dárkům patří jmenovky, na které se ovšem v poslední době také dost často zapomíná a v mnoha případech se prostě jméno jen napíše fixem na papír. Jmenovka je přitom velmi vkusným doplněním celého obalu, navíc se dá využít třeba i k napsání nějakého milého vzkazu nebo přání.

Dětské a kýčovité motivy

Výjimkou, kdy se různí Mikulášové, Santa Claus, zvířátka, stromečky, srdíčka, zvonečky a jiné zvláštní motivy na obalu mohou použít, je balení dárků pro malé děti. Ty by skutečně pod stromečkem měly nějakým způsobem vyniknout. Vánoce a dárky pod stromečkem jsou pro malé děti svým způsobem jedinečným zážitkem a snažit se malým dětem vnucovat nějaké estetické cítění v této době určitě není dobré. S věkem by ale samozřejmě motivy obalů měly měnit.

Když už víte, co vše potřebujete k balení dárků, můžete dárky také začít vymýšlet...

 

 


 

Komentáře

\
TOPlist